• 16 Aralık 2022
  • akgencistanbul
  • 0

1997 yılında memleketi Afyonkarahisar’da doğdu. 2004-2016 seneleri arasında Hollanda’da ikamet edip orta öğretim ve lise eğitimini orada tamamladı. Rotterdam University’de Biyomedikal Mühendisliği eğitiminin 3. senesindeyken Türkiye’ye kesin dönüş yaptı. 2021 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Şu anda stajyer avukatlık yapmaktadır. Iyi derecede Ingilizce ve Flemenkçe bilmektedir. Evlidir.

Siyasi hayatına 2015 yılında Hollanda’da Ak Gençlerin genel seçim çalışmaları ile başladı. Aynı zamanda bu süreçte UETD kapsamındaki faaliyetlere katılım sağladı. 2016 yılında Türkiye’ye dönüş yapmasıyla birlikte Ak Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları’nda mahalle başkanı olarak görev almaya başladı. 2017 yılından itibaren İl Gençlik Kolları yönetim kurulu üyesi olarak siyasi hayatına devam etti. 3 Mart 2018 Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Kongresi ile birlikte İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevine seçim işleri ve teşkilat komisyonlarında devam etti.

2019 yılından iitibaren önce Ar-Ge ve Eğitim Başkanı sonrasında ise İnsan Hakları Birim Başkanı olarak Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevine devam etti. 2021 yılının Ocak ayında gerçekleştirilen Afyonkarahisar İl 6. Gençlik Kolları Olağan Kongresi ile birlikte İl Başkan Yardımcılığı görevine devam etti. 2022 yılında evlilik nedeniyle İstanbul’a taşındı ve Muhammed Cem Çekerek başkanlığında 8. Dönem İstanbul İl Gençlik Kolları’nda Yedek Yönetim Kurulu üyesi olarak görevine devam etmektedir.