• 16 Aralık 2022
  • akgencistanbul
  • 0

1993 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Rumeli göçmeni olup Sakarya’lıdır.

Mustafa Kanyılmaz, lise eğitimini İnönü Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde, lisans eğitimini ise İstanbul Arel Üniversitesi/İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi/Uluslararası İlişkiler (İngilizce) bölümünde tamamladı.

Türk Kızılayı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Yardım Koordinatörlüğü’nde Yönetici Asistanlığı ile AR-GE danışmanlığı yaptı. Bu dönemlerde, Türkiye Cumhuriyeti’nin birçok uluslararası yardım projesinde çalıştı ve diplomatik ilişkilerin oluşturulması faaliyetlerinde yer aldı. Ardından yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde İnsan Kaynakları Departmanı’nda çalıştı. 2020 yılında ayrıldığı bu işinden sonra savunma sanayii ve dış politika endeksli yayın yapan bir dijital platformda Kurumsal İletişim Yöneticiliği ve Yayın Koordinatörlüğü yaptı. Şuan ise bir insan kaynakları danışmanlık firmasında çalışmaktadır.

Mustafa Kanyılmaz; 2009-2011 yıllarında AK Parti Mahalle Gençlik Kolları Teşkilat Başkanlığı ile başladığı gençlik kolları görevinden sonra lisans eğitiminde bir süre Kurucu Okul Başkanlığı yaptı. Bir dönem ara verdikten sonra AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Dış İlişkiler Komisyonu’nda çeşitli görevlerde bulundu.

9 Nisan 2022 tarihinde ise İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı/Dış İlişkiler Başkanı görevine getirildi.
İngilizce bilen Mustafa Kanyılmaz, evlidir.