• 23 Ocak 2023
  • akgencistanbul
  • 0

Oğuzhan Emre GÜLTEKİ 3 Şubat 1994 tarihinde İstanbul’da doğmuş olup, aslen Erzincanlıdır. Doğma, büyüme İstanbul-Kadıköy’de ikamet etmektedir.

İlköğretim eğitimini Kadıköy Bahariye İlköğretim Okulu’nda aldıktan sonra Kadıköy Ahmet Sani Gezici Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamıştır. 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nü kazanmış, daha sonra bu bölümden ayrılmıştır. 2017 yılında kazandığı İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölümü’nden 2021 yılında mezun olmuştur. Aynı zamanda yine İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde ikinci lisans eğitimini sürdürmektedir.

Çeşitli STK’larda faaliyetlerde bulunmakla birlikte 2008 yılından beri lisanslı futbolcu olarak aktif spor hayatına devam etmekte olup, eğitim, gıda ve inşaat sektörlerinde ticari faaliyet göstermektedir.

2012 yılından beri aktif siyaset içerisinde olan GÜLTEKİ, bu süre zarfında; Kadıköy Eğitim Mahallesi Gençlik Kolları Başkanı, Eğitim Mahallesi Ana Kademe Tanıtım Medya Birim Başkanı ve Teşkilat Başkanı olarak görev yaptıktan sonra 17 Ocak 2015’de gerçekleştirilen AK Parti Kadıköy İlçe Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi’nde İlçe Yönetimi’ne seçilmiştir. Daha sonra Yerel Yönetimler Birim Başkanlığı görevine getirilen GÜLTEKİ, ardından Tanıtım ve Medya Birim Başkanı olarak görev yapmıştır. 5. olağan kongre ile Teşkilat Başkanlığı görevini üstlenen GÜLTEKİ, 6. olağan kongre süreci ile birlikte AK Parti Kadıköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak vazifelendirilmiştir.