• 16 Aralık 2022
  • akgencistanbul
  • 0

2002 İstanbul doğumlu olan Çakar, aslen Erzincanlı’dır. Ortaöğrenimini Özel NUN Anadolu Lisesinde tamamlamış, lise öğrenimine paralel olarak International Baccalaureate eğitim programını da başarıyla tamamlamıştır. Halen Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitim hayatına devam etmektedir.

Lise eğitimi sırasında gençlerin siyasi farkındalık ve sorumluluk sahibi yurttaşlar olmasını teşvik etmeyi amaçlayan European Youth Parlıament (EYP), öğrencilerin Birleşmiş Milletlerin karar alma ve işleyiş süreçlerini tecrübe ettikleri Model United Nations (MUN) organizasyonlarında aktif rol almış, çeşitli görevler üstlenmiştir.

2018-2021 yıllarında MTTB’de Ortaöğretim Teşkilatı Ar-Ge ve Kurumsal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Çakar, 2020-2021 yıllarında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Komisyon üyesi ile Ar-ge komisyon üyesi olarak görev almıştır. 12 Şubat 2021 yılında gerçekleştirilen kongrede 7. Dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiş olan Çakar, 8. dönemde de Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevinde devam etmektedir.

Çakar iyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde Arapça bilmektedir.