• 16 Aralık 2022
  • akgencistanbul
  • 0

1994’te Rize, Çayeli’nde doğdu. Çocukluğunda Futbol, Masa Tenisi ve Futsal branşlarında lisanslı sporculuk faaliyetlerinde bulundu.

Lise eğitimini Rize Anadolu Öğretmen Lisesi’nde, Lisans eğitimini Maltepe Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nü Yüksek Onur Öğrencisi olarak tamamladı. Yüksek Lisans Eğitimine Maltepe Üniversitesi İletişim Bilimleri Bölümü’nde devam etmektedir. Aynı zamanda kurucu ortağı olduğu kafe işletmesinde yöneticilik yapmaktadır.

2013- 2017 yılları arasında Genç Birlik ve Milli Türk Talebe Birliğinde aktif görev aldı. 2013 yılında yönetim kurulunda başladığı Çayeli Vakfı Gençlik Platformunda 2015- 2018 yılları arasında başkanlık yaptı. 2016 yılında arasında Maltepe Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı seçildi, aynı zamanda Senato Üyesi ve Kalite Komisyonu Başkan Yrd. olarak görev yaptı. Mezun olduktan sonra genel kurulda aday gösterilerek Maltepe Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı seçildi, görevi halen devam etmektedir. Rize Dernekler Federasyonu Gençlik Kolları Siyasi İşler Başkanlığı ve Rize Dernekler ve Vakıflar Birliği Gençlik Kolları Başkan Vekilliği görevleri halen devam etmektedir.

Siyasi hayatı 2015 yılında AK Parti Maltepe Üniversitesi teşkilatında başladı. 2018-2021 yılları arasında AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Yeni Seçmen Birimi’nde 1.Bölge Başkanı olarak görevlendirildi. 2021 yılında yapılan AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları 6. Olağan Kongresinde Yedek Yönetim Kurulu Üyesi ve Üniversiteler Birimi 1. Bölge Başkanı olarak görevlendirildi. Şile, Üsküdar, Maltepe, Sancaktepe ilçelerinde İlçe sorumlusu olarak görev yaptı. Sonrasında İstanbul İl Gençlik Kolları Asil Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Çakır şuanda Üniversiteler Birimi Başkan Yardımcılığı (Teşkilat Başkanı) görevini sürdürmektedir.