• 16 Aralık 2022
  • akgencistanbul
  • 0

1994 Bahçelievler/İstanbul doğumludur. Baba tarafı Üsküp/Makedonya göçmeni olup anne tarafı Ovacık/Karabük’lü olan Gökçe, ilköğretim çağını Avcılar’da geçirmiş ve lise öğrenimini İstanbul Kuleli Askeri Lisesi’nde tamamlamıştır. Eğitim hayatında sırasıyla Bahçeşehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce), Anadolu Üniversitesi Adalet Bölümü’nden mezun olmuş, devamında İbn Haldun Üniversitesi’nde İşletme (MBA) Tezli Yüksek Lisans Bölümü’nü “Seçmen Davranışları ve Seçmen Davranışlarına Etki Eden Faktörlerin İncelenmesi: İstanbul İli Örneği” başlıklı tez çalışmasını ortaya koyarak mezun olmuştur.

Halihazırda Anadolu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde 3. Sınıf öğrencisi olarak eğitimini sürdürmekte, İngilizce profesyonel çalışma yetkinliğine sahip olup, giriş düzeyinde Fransızca bilmektedir. 18 yaşından bu yana eğitim hayatının yanı sıra iş hayatını da çeşitli alanlarda sürdüren Gökçe, mevcutta Bilgi Teknolojileri Hizmetleri alanında çalışmaktadır.

Siyaset hayatına resmi olarak 2012 yılının Kasım ayında başlayan Gökçe, 2012-2015 yılları arasında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’nda Üniversiteler Birimi’nde sırasıyla Komisyon Üyeliği, Okul Başkan Yardımcılığı ve Okul Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2014 yılında kısa bir dönem AK Parti Avcılar İlçe Gençlik Kolları Teşkilat Komisyonu’nda görev almıştır. 2015-2016 yılları arasında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Seçim İşleri Birimi’nde, 2016-2019 yılları arasında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Sosyal Politikalar Birimi’nde çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2014 yılından bu güne, yapılmış olan tüm seçimlerde; gerek Bölge Seçim Koordinasyon Merkezleri’nde gerekse İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nde çeşitli görevler alan Gökçe, 2019-2021 yılları arasında Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak, 3. Bölge Seçim İşleri Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

12 Şubat 2021’de gerçekleştirilen 6. Olağan İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi’nde, tekrar Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçilmiş ve akabinde Yeni Seçmen’den Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

1 sene boyunca İl Başkan Yardımcılığı, Yeni Seçmen Birim Başkanlığı görevini ifa eden Gökçe, yeni dönemde görevine İl Başkan Yardımcısı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Birim Başkanı olarak devam etmektedir.