• 16 Aralık 2022
  • akgencistanbul
  • 0

1994 Yılında İstanbul Fatih’te doğdu. Memleketi Siirt. Eğitimine Sultan Fatih Koleji Fen Lisesinde ve ardından Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde öğrenim gördü.

Lise yıllarında aile şirketi olan Metal sektöründe ve ardından kurucusu olduğu mimarlık ofisinde iş hayatına devam etmektedir.

2012 senesinde bu yana Genç MÜSİAD, TOBB ve Mimar Mühendisler Grubu gibi sivil toplum kuruluşlarında aktif görev aldı.2019-2021 yılları arasında ilk dönem sorumlu genel başkan yardımcısı olarak, ardından sektörden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürdü.2020 yılından bu yana TOBB İstanbul Genç Girişimciler Kurulunda icra kurulunda görev yapmaktadır.

Mesleki kazanımları ile beraber sosyal ve kültürel bir çok çalışmanın da içerisinde bulunmaya gayret gösterdi. Uzun yıllar lisanslı futbol oynadıktan sonra hali hazırda binicilik ve kayak sporlarını yapmaktayım. 8.Dönem Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Olarak görev yapmaktadır. Orta düzeyde İngilizce bilmekte ve evlidir.