• 22 Aralık 2022
  • akgencistanbul
  • 0

İl Gençlik Kolları Yeni Seçmen Birimimiz , “Çay Bizden Sohbet Sizden” programlarına ara vermeden devam ediyor.

İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcımız Tolunay Kutluay, İl Yönetim Kurulu üyemiz Durali Şener, 2023’te ilk kez oy kullanacak gençlerle buluştu.

Gençlerle çay içerek sohbet eden ve sorularını yanıtlayan Kutluay “Gençlik bizim geleceğimiz, Türkiye’nin geleceği. Size çok inanıyor ve güveniyoruz. Biz, gençliği sınıflandırmıyoruz, siyasete alet etmiyoruz. Aksine; yol arkadaşı görüyoruz, geleceğe köprü olarak tasvir ediyoruz.” dedi.

“Gençler için somut, büyük destekler oluşturduk”

21 yıldır tüm kadrolarında gençlere yer veren bir parti olduklarını ifade eden İl Yönetim Kurulu üyemiz Durali Şener ise şunları dile getirdi:

“Ülkenin bugünü ve geleceğinde gençlere söz hakkı veren ilk siyaset okulunu, siyaset akademisini açarak gençlerimizi siyasetten ekonomiye kadar her alanda teşvik eden bir partiyiz. Eğitim desteklerimiz, girişimcilik teşviklerimiz artarak sürüyor. Bugün devlet yurtlarımızdan 850 bin öğrencimiz yararlanabiliyor, 21 yıl öncesine kadarki yurt manzaraları yerini konfora bıraktı. Sosyal etkinlik alanları, spor tesisleri ile gençlik kompleksi niteliğinde yurtlarımız var. Aylık gıda ve ihtiyaç yardımı olarak verilen destek bin 800 TL iş hayatında da yanlarındayız. Girişimci gençlerimizi destekliyoruz”

İl Yönetim Kurulu Üyemiz Furkan Bektaş da gençlerin sorularını cevapladı.

Bektaş,”AK Parti gençlerin bugününü ve yarınının temellerini sağlam bir şekilde atan bir parti” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir