İl Gençlik Kolları Üniversiteler Birim Başkanlığımız, İstanbul’un tüm üniversitelerinde eş zamanlı stant açarak üniversiteli kardeşlerimizin yanında yer aldı.

Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Üniversitesi standını ziyaret ederek, Kampüse Hoş Geldin programının bu seneki planlaması hakkında bilgi aldı.

Gençlik Kolları Başkanımız Cem Çekerek de üniversiteye yeni başlayan öğrencilerle sohbet etti. İl Yönetim Kurulu üyelerimiz ise çeşitli üniversitelerin stantlarında yer alarak, gençlerin istek, talep ve önerilerini dinledi.

Programın ardından İstanbul’a gelen veya İstanbul’da yaşayıp da üniversiteye başlayan tüm gençler için konser düzenledi. Kampüse Hoş Geldin konserinde gençler doyasıya eğlendi.

KAMPÜSE HOŞ GELDİN PROJESİ NEDİR?

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığımızın hazırladığı “Kampüse Hoş Geldin” projesi, tercih dönemindeki genç üniversite adaylarına, okuyacakları şehir, üniversite, barınma ve burs imkanları hakkında rehberlik hizmeti veriyor.

Ayrıca gençlerin talebi doğrultusunda bünyesine eklediği ‘Tercih Robotu’ ile puanlara göre bölüm ve üniversite seçenekleri de sunuyor.

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığımız tarafından hazırlanan ‘Kampüse Hoş Geldin’ projesi ile 81 ilde üniversiteye yeni başlayan öğrencilere, okuyacakları şehre ve üniversiteye adaptasyon, barınma ve burs imkanları hakkında rehberlik hizmeti veriliyor.

TERCİH DÖNEMİNDE GENÇLERİN YANINDA OLDUK

2017 yılında hayata geçen ve gençlerin talepleri doğrultusunda yeni döneme tercih dönemiyle başlayan “Kampüse Hoş Geldin” projesi, gençlerin daha doğru üniversite tercihlerinde bulunabilmesi ve üniversite seçiminde akıllarındaki soru işaretlerini giderebilmeleri için “Üniversite Tercih Robotu” tasarlamıştı. Puanlarına, istedikleri şehirlere veya bölümlere göre arama yapılabilen tercih robotundan  binlerce genç faydalanmıştı.

Bununla birlikte www.kampusehosgeldin.com sitesinde yeni dönemde üniversiteli gençlerin ilgisini çekecek birçok konuda her hafta hazırlanan #KampüsBlog yazıları ile gençlerin merak ettikleri sorular cevap buluyor.

ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN GENÇLERİN MERAK ETTİĞİ TÜM SORULARIN CEVABI BİZDE

“Kampüse Hoş Geldin” projesi, öğrencilere üniversite ve şehir hakkında rehberlik ediyor. Gençlik Kollarımız, yaşadıkları şehirden farklı üniversiteleri kazanan gençleri otogar, tren garı, havalimanları ve kampüsün girişlerinde karşılayıp onlara yol gösteriyor. Kampüs hayatına adaptasyon sürecinde oryantasyon desteği sağlayan Gençlik Kollarımız, burs ve kredi imkanlarından, yurt dışı eğitim programına kadar her alanda gençleri doğru şekilde yönlendirmeye gayret ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir