• 22 Aralık 2022
  • akgencistanbul
  • 0

39 ilçemizde eş zamanlı olarak İlk Oyum Erdoğan’a İlk Oyum AK Parti’ye programı düzenlendik.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı’nın ev sahipliğinde, 39 ilçede eş zamanlı olarak İlk Oyum Erdoğan’a İlk Oyum AK Parti’ye programı düzenlendi. Programlar 17-23 yaş aralığında yer alan İlk Defa Oy Kullanacak gençlerle gerçekleşti.

Programda konuk ve moderatör eşliğinde AK Parti’nin Türkiye Yüzyılı vizyonu ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gençlik Politikaları, Gençlerle soru ve cevap eşliğinde anlatıldı.

İstanbul genelinde ilk defa oy kullanacak 1 milyon 250 bin genci Bakanlar, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ve parti yetkilileri ile buluşturan AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanlığı, gençlerin hem günümüz ve geleceğe dair fikirlerini almayı hem de merak ettikleri soruların cevap bulmasını sağlayacak.

Programda ayrıca hatıra fotoğrafı köşesi oluşturuldu. Gençlere hediyeler ve çeşitli ikramlarda da bulunuldu.

“GENÇLERİN TALEPLERİNİ CUMHURBAŞKANIMIZA İLETİYORUZ”

Programın startını AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Cem Çekerek, Üsküdar’dan verdi. Başkan Çekerek, “Bu program Türkiye’nin her tarafında icra edildiği gibi bizler İstanbul’un tüm ilçelerini, teşkilatlarının çok yoğun verdiği çabalar sonucunda bugün eş zamanlı olarak bismillah diyoruz. Bundan sonra da sayıları artarak devam edecek çünkü 2023 seçimlerinde Türkiye’de ilk defa oy kullanacak gençlerimizin seslerini en fazla duyurabilecekleri teşkilat olan AK Gençlik Teşkilatı ve en fazla gençlerimizin siyasete dahil olduğu AK Parti’nin 2023 vizyonunda ve sonrasıyla alakalı Türkiye Yüzyılı markasının altını dolduracağımız hangi değerleri ve Türkiye’nin yarınlarında biz gençler olarak hangi konuları önemsiyorsak onları konuşacağımız bir program olan “İlk Oyum Erdoğan’a İlk Oyum Ak Parti’ye” programının sayılarını artıracağız. Bu program sayesinde biz hem 1 Milyon 250 bin İstanbul’daki ilk defa oy kullanacak gençlerimizi hem de 4 milyona yakın İstanbul’da yaşayan gençlerimizin tamamını siyasetten beklentilerinin ne olduğunu, eğitim politikalarımızla, sağlık politikalarımızla, sanayi ve kalkınma politikalarımızla tüm gençlerimizin aklını kurcalayan meselelerle alakalı ciddi bir istişare ortamı ve sonuç raporlarıyla buradan çıkan beklentileri Sayın Cumhurbaşkanımıza iletecek şekilde program dizayn ettik.” Ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir