4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla İstanbul’un AK Gençleri can dostlarımızla bir gün geçirdi. Gençler, sokak hayvanlarına barınak yaptı, onları kendi elleriyle besledi.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İnsan Hakları Komisyonumuz, AK Parti Sultangazi Gençlik Kolları Çevre Şehir ve Kültür Birimimiz ile birlikte 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde Sultangazi deki kent ormanında kalan hayvanları ziyarette bulunup onları beslediler.

Ümraniye Gençlik Kollarımız da 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla sokaktaki minik dostlarımızı soğuk havalardan korumak için geri dönüşüm malzemelerinden kulübeler yaptı. İlçe Gençlik Kolları Başkanımız Tayyip Aysel’in katılımıyla teşkilatımız, minik dostlarımızın sıcacık yuvalarını ilçemizde bulunan camilerimizin avlularına ve meydanlara bıraktı.

Ayrıca teşkilatımızın yeni projesi ‘Askıda Mama’ da Ümraniyeli vatandaşlarımızdan büyük ilgi gördü. Kedi ve köpek mamalarını paketleyerek Alemdağ caddesindeki ağaçlara asan gençler, içlerine de minik dostlarımızla alakalı önemli bilgilerin olduğu notlar bıraktı. Bu çalışma sayesinde vatandaşlarımız hem sokaktaki kedi ve köpeklerimizi besledi hem de notlarla minik dostlarımız hakkında önemli bilgiler edinmiş oldu.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde Beykoz’da da gençler sokak hayvanları için mahallelerin uygun noktalarına mamalar yerleştirdi. Böylece dileyen vatandaşımız mamaları alıp sokak hayvanlarına verebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muhammed Cem ÇEKEREK
AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı

1992 yılında İstanbul’da doğan Çekerek, Aslen Sivaslı olup Endüstri Mühendisidir. Liseyi Sainte Pulchérie Fransız Lisesi ve Şefkat Kolejinde okudu. 2016 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi İşletme (MBA) bölümünde tezli yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Konveyör bant ve kauçuk makina aksamları sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde ihracat alanında çalışma hayatına devam etmektedir.

Siyasi hayatına 2011 yılında Başakşehir İlçe Komisyon üyesi olarak başladı. 2012 yılında İstanbul Gençlik Kolları Dış İlişkiler Komisyonu’nda görev yaptı. 2014 yılında İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

2017-2021 yılları arasında Genç MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak yer aldı. Bu dönemde Genç MÜSİAD Yurtiçi Teşkilat Başkanlığı yaptı.

15 Mart 2021 tarihinde düzenlenen 6. Olağan Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi’nde MKYK üyesi olarak seçildi ve Genel Başkan Yardımcısı/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görev yaptı.

2022 Mart ayında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı olarak atanan Çekerek görevine ve siyasi hayatına devam etmektedir.

Türkiye Binicilik Federasyonu Lisanslı Atlı Binicilik Sporcusu ve Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GSYİAD) üyesidir.

İyi seviyede İngilizce ve Fransızca bilen Muhammed Cem Çekerek evli ve bir çocuk babasıdır.