AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Ömer Çelik, ilk defa oy kullanacak gençlerle,Başakşehir’de düzenlenen İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’yeprogramındabir araya geldi.

Başakşehir Millet Kırahathanesi’nde düzenlenen yeni seçmen programına, 2023 yılında ilk defa oy kullanacak gençler yoğun ilgi gösterdi.

Programa Genel Başkan Yardımcımız Ömer Çelik, İl Gençlik Kolları Başkanımız Muhammed Cem Çekerek ve Başakşehir gençliği katıldı.

Çelik, “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Parti’ye programının AK Parti siyasi hayatının en önemli projelerinden biri olduğunu ifade etti.

“AK PARTİ’NİN EN GENCİ RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Gençler tarafından yoğun katılımın olduğu programda Çelik,  “Önemli olan gençliğin sahip olduğu duruştur. O da zorlukları gördüğü zaman yılmamak, engelleri gördüğü zaman korkmamak. Bu açıdan bakıldığında AK Parti’nin en genci Recep Tayyip Erdoğan’dır.” ifadelerini kullandı.

Program alanına geliş anında gençler tarafından meşale ve coşkuyla karşılanan Çelik ve Çekerek, alandaki Mısır arabasından gençlere patlamış mısır ikramında bulundu.

2 bini aşkın gencin katıldığı program, soru cevap oturumuyla sonlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muhammed Cem ÇEKEREK
AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı

1992 yılında İstanbul’da doğan Çekerek, Aslen Sivaslı olup Endüstri Mühendisidir. Liseyi Sainte Pulchérie Fransız Lisesi ve Şefkat Kolejinde okudu. 2016 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Bahçeşehir Üniversitesi İşletme (MBA) bölümünde tezli yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Konveyör bant ve kauçuk makina aksamları sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde ihracat alanında çalışma hayatına devam etmektedir.

Siyasi hayatına 2011 yılında Başakşehir İlçe Komisyon üyesi olarak başladı. 2012 yılında İstanbul Gençlik Kolları Dış İlişkiler Komisyonu’nda görev yaptı. 2014 yılında İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

2017-2021 yılları arasında Genç MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu üyesi olarak yer aldı. Bu dönemde Genç MÜSİAD Yurtiçi Teşkilat Başkanlığı yaptı.

15 Mart 2021 tarihinde düzenlenen 6. Olağan Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi’nde MKYK üyesi olarak seçildi ve Genel Başkan Yardımcısı/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görev yaptı.

2022 Mart ayında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı olarak atanan Çekerek görevine ve siyasi hayatına devam etmektedir.

Türkiye Binicilik Federasyonu Lisanslı Atlı Binicilik Sporcusu ve Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GSYİAD) üyesidir.

İyi seviyede İngilizce ve Fransızca bilen Muhammed Cem Çekerek evli ve bir çocuk babasıdır.