AK Parti Gençlik Kolları Başkanımız Muhammed Cem Çekerek ve Gençlik Kolları teşkilatımız, Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığımızın öncülüğünde, İkinci Kat dergimizin düzenlediği Sezai Karakoç’u Anma Programına katıldı.

Üstat Sezai Karakoç’un vefatının birinci yıl dönümünde Bilim Üsküdar’da düzenlenen anma programına Yazar Saadettin Açar, Yazar ve Şair Ahmet Murat katıldı.

Sunucu İsmail Kılıçarslan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen programda diriliş şairimiz Sezai Karakoç, birbirinden değerli şiirleriyle yad edildi.

Sultangazi Gençliğinden Sezai Karakoç anısına lokma ikramı

Sultangazi Gençlik Kolları Başkanımız Yasin Bakırcı ve teşkilatımız, vatandaşlarımıza lokma ikramında bulunarak geçen sene yaşamını yitiren, bir neslin dirilişine vesile olmuş fikir adamı Sezai Karakoç’un hatırasını yaşattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muhammed Cem ÇEKEREK
AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı

1992 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Sivaslı olup endüstri mühendisidir. Liseyi Sainte Pulchérie Fransız Lisesi ve Şefkat Kolejinde okumuştur. 2016 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2020’den itibaren Bahçeşehir Üniversitesi İşletme (MBA) bölümünde tezli yüksek lisans eğitimini sürdürüyor. Konveyör bant ve kauçuk makina aksamları sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde ihracat olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Siyasi hayatına 2011 yılında Başakşehir ilçe komisyon üyesi olarak başladı.2012 yılında İstanbul Gençlik Kolları Dış İlişkiler Komisyonu’nda görev yaptı. 2014 yılında İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. 2017-2021 yılları arasında Genç MÜSİAD Genel Merkez yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Bu dönemde Genç MÜSİAD Yurtiçi teşkilat başkanlığı yaptı. 15 Mart 2021 tarihinde düzenlenen 6. Olağan Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi’nde MKYK üyesi olarak seçildi ve Genel Başkan Yardımcısı (STHİB) olarak görev yaptı. Muhammed Cem Çekerek iyi seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Türkiye binicilik federasyonu lisanslı atlı binicilik sporcusu ve Galatasaraylı yönetici ve iş adamları derneği (GSYİAD) üyesidir. 2022 Mart ayında Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı olarak atanarak görevine devam etmektedir. Muhammed Cem Çekerek evlidir.