Üniversite ziyaretlerimiz devam ediyor

İl Gençlik Kolları Başkanımız Muhammed Cem Çekerek, İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi’ni ziyaret ederek rektör hocalarımız ve genç kardeşlerimizle bir araya geldi.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanımız Muhammed Cem Çekerek, üniversite ziyaretlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Başkanımız Çekerek’in bu haftaki durağı İstanbul Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi oldu. Çekerek’e bu kez MKYK Üyelerimiz Muhammed Talha Bektaş ve Fatih Ulutaş eşlik etti.

Başkanımız Çekerek ve MKYK Üyelerimiz, Istanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’a gençlik tahayyülümüzü anlattı.

Başkanımız Çekerek, MKYK Üyelerimizle birlikte Medeniyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülfettin Çelik’i de ziyaret etti. Ardından ‘Kampüse Hoş Geldin’ standımızda genç arkadaşlarımızla buluştu. Başkanımız Çekerek üniversiteli gençlere “Eğitiminiz boyunca neye ihtiyacınız varsa AK Gençlik yanınızda” dedi.

Çekerek, MKYK Üyelerimizle birlikte Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kurt’u da ziyaret ederek genç kardeşlerimizin eğitim hayatına yönelik uyguladığımız projelerimizi anlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muhammed Cem ÇEKEREK
AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı

1992 yılında İstanbul’da doğdu. Aslen Sivaslı olup endüstri mühendisidir. Liseyi Sainte Pulchérie Fransız Lisesi ve Şefkat Kolejinde okumuştur. 2016 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2020’den itibaren Bahçeşehir Üniversitesi İşletme (MBA) bölümünde tezli yüksek lisans eğitimini sürdürüyor. Konveyör bant ve kauçuk makina aksamları sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde ihracat olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Siyasi hayatına 2011 yılında Başakşehir ilçe komisyon üyesi olarak başladı.2012 yılında İstanbul Gençlik Kolları Dış İlişkiler Komisyonu’nda görev yaptı. 2014 yılında İstanbul Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. 2017-2021 yılları arasında Genç MÜSİAD Genel Merkez yönetim kurulu üyesi olarak seçildi. Bu dönemde Genç MÜSİAD Yurtiçi teşkilat başkanlığı yaptı. 15 Mart 2021 tarihinde düzenlenen 6. Olağan Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi’nde MKYK üyesi olarak seçildi ve Genel Başkan Yardımcısı (STHİB) olarak görev yaptı. Muhammed Cem Çekerek iyi seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Türkiye binicilik federasyonu lisanslı atlı binicilik sporcusu ve Galatasaraylı yönetici ve iş adamları derneği (GSYİAD) üyesidir. 2022 Mart ayında Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı olarak atanarak görevine devam etmektedir. Muhammed Cem Çekerek evlidir.